Pomáhať ľuďom k vlastnému bývaniu alebo získať priestory na podnikanie sú súčasťou našich...
Na investícii do prírodného bohatstva žiadna spoločnosť neprerobila
Slovensko je krajina, ktorá na malom území v sebe skrýva množstvo prírodných a historických bohatstiev, ktoré však častokrát zostávajú opomenuté a postupne nám upadajú. To, že treba k našim národným parkom pristupovať inak a treba v nich rozvíjať ich potenciál pochopili aj kompetentní a schválila sa reforma národných parkov. Jej ambíciou nie je len ochrana prírody, ale i rozvoj regiónov v podobe podpory mäkkého turizmu. Čo to však znamená pre bežných ľudí a napríklad aj pre investorov?
To, že sa ide aj takouto formou podporovať rozvoj oblastí pri našich najcennejších prírodných územiach znamená zároveň nové príležitosti. Investori a developeri doteraz nevideli potenciál mimo zaužívaných turistických lákadiel ako sú Vysoké a Nízke Tatry či Demänovská dolina. Na druhú stranu niektoré časti by nám mali byť výstrahou, ako sa k našej prírode pristupovať nemá. Tieto časti sú už tak presýtené výstavbou atrakcií, ubytovacích a reštauračných kapacít, že vlastne už stráca význam sa sem sústreďovať. Vysoká konkurencia zvyšuje riziko neúspešnosti projektu. No ak sa pozrieme ďalej po mape Slovenska, tak nájdeme nové možnosti, ktoré postupne ožívajú a oplatí sa do nich vstúpiť práve teraz, kým sa aj ostatní len rozpozerávajú.
Jednou z takých možností je napríklad národný park Muránska planina. Jeden z najkrajších našich národných parkov už zaznamenáva zvýšený turizmus po reforme. Vznikajú tu prírode blízke atrakcie, ktoré lákajú čoraz viac návštevníkov. Je ním napríklad sysľovisko či chov norika muránskeho, nášho jedinečného plemena koňa. Gemer však nie je len o prírode, ale aj o histórii. Bývalá perla Uhorska v sebe skrýva množstvo technických a iných pamiatok, ktoré postupne i miestni dobrovoľníci zveľaďujú. Sú to napríklad z roka na rok populárnejšia Gotická cesta či obnova kaštieľa v Jelšave. Na čo však prichádzajúci môžu naraziť sú problémy s ubytovaním a služby.
Ďalším príkladom je národný park Poloniny. Nikde na Slovensku neuvidíte tmavšiu oblohu a krajšie pozorovanie hviezd. Okolie Sniny je známe aj drevenými chrámami a kto je trpezlivý, možno bude mať šťastie a uvidí majestátneho zubra. Opäť však pri ubytovaní či stravovaní narazíme na problém. Rovnako je tu mnoho aktivít, ktoré by sa dali zúročiť oveľa lepšie, čo oko šikovného podnikateľa isto neprehliadne.
Zaujala vás cesta budúcnosti našich národných parkov a vidíte dokonca potenciál sa realizovať? Nemusíte sa pustiť hneď do výstavby hotela, zmysel má možno aj dom na prenájom či menšia kaviareň. Ak už by vaše ambície boli akékoľvek, tak my vieme priložiť ruku k dielu a poskytnúť vám naše finančné služby, aby vaše sny mohli rásť rovnako živo, ako naša príroda.